Konkurs Ministra Sportu i TurystykiUczniowski Klub Sportowy „Filipides” zajął dwudzieste czwarte miejsce w kraju - w finale konkursu Ministra Sportu i Turystyki na najciekawszą inicjatywę z zakresu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w środowisku wiejskim. Do konkursu zgłoszono 106 inicjatyw sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, a do ścisłego finału dotarło 32 organizatorów, którzy w sumie zorganizowali ponad 100 imprez, w których udział wzięło ponad siedemdziesiąt tysięcy osób.

Wręczenie nagród laureatom konkursu miało miejsce 20.11.2010 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Uczniowski Klub Sportowy „Filipides” na uroczystości reprezentowali: Prezes Andrzej Andryszczyk, Sekretarz Izabela Andryszczyk oraz Andrzej Pawłowski.

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „Filipides” składa serdeczne podziękowania samorządom gminy Teresin i powiatu Sochaczewskiego, oraz sponsorom - Bakoma S.A., Mars Polska, Apteka Calendula, Bank Spółdzielczy w Teresinie, Sweet – Bogumiła Gawor - za pomoc i wsparcie przy realizacji naszych przedsięwzięć. Szczególne podziękowanie kierujemy Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie Krzysztofowi Walencikowi, współorganizatorowi imprez oraz całej rzeszy wolontariuszy zaangażowanych w organizację Grand Prix Teresina w Biegach. Osiągnięcie tak dużego sukcesu nie byłoby możliwe bez pomocy i zaangażowania w / w instytucji , samorządów i osób.